Product Details

SONY DSC

PLA

147,60 zł z 23% VAT / gross price

PLA (Poly Lactic Acid) z rodziny Hbot3D Filaments jest popularnym, biodegradowalnym tworzywem, pozyskiwanym z surowców naturalnych (skrobii kukurydzianej). Jest materiałem często wykorzystywanym do druku 3D w technologii FDM. Jego głównymi cechami jest dobra wytłaczalność i łatwość tworzenia wydruków, duża twardość, wyższa kruchość niż w przypadku ABS, lekkość, duża odporność na zarysowania, dobra adhezja pomiędzy nakładanymi warstwami. PLA jest materiałem o b. niskim skurczu termicznym. Pozwala to na budowanie dużych obiektów o skomplikowanych kształtach przy niskim ryzyku pęknięć. Zaleca się, aby przy większych wydrukach materiał był wykorzystywany w drukarkach z podgrzewanym stołem roboczym i zamkniętą komorą.

Średnica: 2.85 mm
Waga: 1 kg

Regulamin sklepu, polityka zwrotów i reklamacji

Brak w magazynie

  • Opis
  • Dodatkowe informacje

Opis produktu

MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE HBOT 3D

Rodzina materiałów eksploatacyjnych HBOT3D Filaments została specjalnie opracowana do wykorzystania w drukarkach serii HBOT 3D. Materiały te są produkowane na nasze zamówienie przez wyspecjalizowaną fabrykę na terenie UE. Dzięki temu możemy zapewnić użytkownikom wysoką jakość i dużą powtarzalność parametrów materiałów pochodzących z różnych partii produkcyjnych. Dzięki wzajemnemu dopasowaniu konstrukcji drukarki, właściwości fizykochemicznych i mechanicznych materiału oraz odpowiedniej konfiguracji oprogramowania użytkownik dostaje do ręki zintegrowane rozwiązanie pozwalające na proste i efektywne budowanie modeli w technologii FDM.

CHARAKTERYSTYKA

PLA jest materiałem biodegradowalnym, często stosowanym w przemyśle druku 3D ze względu na łatwość kontroli procesu. Bardzo mały skurcz umożliwia tworzenie elementów o nieograniczonej wielkości gabarytowej. Jest to materiał sztywny i twardy o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie lecz o niskiej udarności i wytrzymałości termicznej. Jest to materiał, który ma najbogatszą paletę kolorów.

ZASTOSOWANIE

Wydruki wielkogabarytowe, prototypowanie dużych elementów, przyrządy montażowe, makiety architektoniczne, elementy ozdobne i modele pokazowe, formy i modele odlewnicze, pojemniki na żywność.

KARTA MATERIAŁOWA

Karta materiałowa produktu PLA 

KOLORY

Dodatkowe informacje

Waga 1 kg
Wymiary 21 x 21 x 8 cm

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!