Product Details

SONY DSC

H-WOOD

196,80 zł z 23% VAT / gross price

H-WOOD z rodziny Hbot3D Filaments jest materiałem bazującym na PLA (Poly Lactic Acid) wykonanym z dodatkiem drobinek naturalnego drewna. Dzięki temu wydrukowane modele wyglądają i pachną, jakby były wykonane z drewna. Ze względu na zastosowane naturalne dodatki, filament jest nieco kruchy ale na tyle twardy , że może być z powodzeniem nawijany na szpule. Do drukowania z materiału H-WOOD zalecamy używanie dyszy o średnicy nie mniejszej niż 0,4 mm. Dysza o mniejszej średnicy mogłaby zostać zapchana przez występujące w filamencie drobinki naturalnego drewna. Ze względu na niski współczynnik skurczu termicznego materiał ten nie odkształci się po ochłodzeniu . PLA będące bazą dla tego filamentu jest biodegradowalnym tworzywem sztucznym wykonanym w całości z zasobów odnawialnych, jest jednym z najbardziej popularnych materiałów do druku 3D.

Średnica: 2.85 mm
Waga: 0.75 kg

  • Opis

Opis produktu

MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE HBOT 3D

Rodzina materiałów eksploatacyjnych HBOT3D Filaments została specjalnie opracowana do wykorzystania w drukarkach serii HBOT 3D. Materiały te są produkowane na nasze zamówienie przez wyspecjalizowaną fabrykę na terenie UE. Dzięki temu możemy zapewnić użytkownikom wysoką jakość i dużą powtarzalność parametrów materiałów pochodzących z różnych partii produkcyjnych. Dzięki wzajemnemu dopasowaniu konstrukcji drukarki, właściwości fizykochemicznych i mechanicznych materiału oraz odpowiedniej konfiguracji oprogramowania użytkownik dostaje do ręki zintegrowane rozwiązanie pozwalające na proste i efektywne budowanie modeli w technologii FDM.

CHARAKTERYSTYKA

Materiał kompozytowy składający się w 60% z PLA i 40% z mączki drzewnej. Wygląda jak drewno, posiada jego zapach i fakturę, jest jednak bardziej giętki. W niewielkim stopniu absorbuje wodę. Wydrukowany model można poddać dalszej obróbce tj.: malowanie, wiercenie, cięcie, szlifowanie.

ZASTOSOWANIE

Sztuka, edukacja, makiety budynków, dekoracje, elementy mebli, prototypy elementów drewnianych.

KARTA MATERIAŁOWA

Karta materiałowa produktu H-WOOD

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!