Prototypowanie 3D

Prototypowanie 3D

HBOT 3D dla szybkiego prototypowania 3D

W przeciągu ostatnich kilkunastu lat nastąpił bardzo szybki rozwój technologii CAD/CAM. Dzisiaj praktycznie 100% projektów wykonuje się już z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania inżynierskiego. Jednak w procesie projektowania inżynierskiego 3D dużym problemem jest wykonywanie prototypów projektów szczególnie w sytuacji gdy niezbędne jest projektowanie iteracyjne i konieczne jest nanoszenie wielu poprawek. Klasyczne metody wytwarzania prototypów z wykorzystaniem maszyn CNC lub rzemieślniczej pracy indywidualnych specjalistów są drogie i czasochłonne.

Korzystając z technologii druku 3D w większości przypadków można przygotować koncepcyjny model 3D całego swojego projektu, sprawdzić funkcjonowanie zespołu elementów oraz skonsultować z innymi członkami zespołu swój projekt w wygodnej i zrozumiałej dla innych formie – modelu przestrzennego 3D który „można wziąć do ręki”. Na bazie tych doświadczeń można tanio i szybko ustalić i wprowadzić poprawki do końcowego projektu tak, aby funkcjonalny prototyp 3D z wykorzystaniem klasycznych technologii obróbki można było wykonać już „na gotowo”.

Materiały do druku 3D

Szeroka gama możliwych do zastosowania materiałów pozwala na profesjonalne wydruki spełniające najwyższe standardy i wymagania. Do wytwarzania modeli testowych i pokazowych optymalnym filamentem jest PLA. Bardzo dobrze odwzorowuje detale zaprojektowanych elementów lecz nie wytrzymuje wyższych temperatur. Drugim materiałem jest ABS, które nadaje się do produkcji części, które mają być testowane praktycznie. Jest ono odporne na obróbkę mechaniczną i działanie niektórych rozcieńczonych kwasów, olejów i tłuszczów. M-ABS posiada zmniejszony skurcz materiałowy, który pozwala na budowę większych elementów przy braku deformacji i rozwarstwienia wydruku 3D. HIPS w porównaniu do PLA jest tworzywem stabilnym w wyższych temperaturach przy bardzo małym skurczu materiałowym, który sprawia, że jest to świetny materiał do wydruków 3D wielkogabarytowych. W naszej drukarce 3D istnieje możliwość stosowania wielu wyspecjalizowanych materiałów w tym PET-G, który jest materiałem charakteryzującym się niską absorpcją wilgoci oraz wysoką sztywnością, H-GLASS odznaczający się bardzo wysoką siłą sklejenia warstw i transparentnością oraz H-WOOD, który pozwala na uzyskanie efektu końcowego przypominającego drewno.

Przykładowe elementy wytworzone na naszej drukarce 3D wykorzystane do prototypowania

8 (2)

2 (2)

7 (2)

1 (2)

Poznaj pozostałe zastosowania

Druk 3D to prosty sposób na usprawnienie, wzbogacenie, a nawet zrewolucjonizowanie pracy w firmie. Świadczy o tym szeroki zakres możliwości drukarek. HBOT 3D umożliwia materializację projektów w szybki i prosty sposób.

Zastosowania

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!