Produkcja małoseryjna

Portrait of smilng craftsman in bike workshop

HBOT 3D dla produkcji małoseryjnej

W przypadku konstruowania prototypów lub wykonywania małych serii produkcyjnych szczególnie gdy detal który chcemy produkować podlega częstym modyfikacjom lub jest wprost wykonywany pod konkretne zastosowanie lub klienta bardzo często producent staje przed problemem jak efektywnie kosztowo wyprodukować elementy z tworzyw sztucznych. W przypadku zastosowania klasycznych technologii wtrysku największym nakładem jest przygotowanie formy wtryskowej. Koszt takiej operacji, w zależności od wielkości formy waha się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, czas przygotowania to najczęściej tygodnie. Powoduje to, że dla małych serii staje się to nie opłacalne.

Technologia druku 3D FDM/FFF pozwalająca na warstwowe budowanie elementów z różnych termoplastycznych tworzyw sztucznych bardzo często będzie najlepszym rozwiązaniem przedstawionego powyżej problemu. Możliwość zastosowania różnego rodzaju materiałów w zależności od wymagań stawianych produkowanemu elementowi (wytrzymałość, sztywność, twardość, elastyczność itp.) pozwala dopasować cechy produkowanego elementu do wymagań konstrukcyjnych. Niski koszt produkcji na który składają się: amortyzacja zakupu drukarki, koszt materiału i koszt energii jest bardzo konkurencyjny w stosunku do technologii CNC. Koszt zakupu drukarki jest natomiast porównywalny z kosztem produkcji prostej formy wtryskowej.

Dlaczego nasza drukarka?

HBOT 3D jest urządzeniem klasy PROFESSIONAL zaprojektowanym i wykonywanym jako maszyna produkcyjna przystosowana do pracy ciągłej. Duże pole robocze i zamknięta komora druku pozwala na jednoczesną produkcję dużej liczby elementów bez obawy o ich odkształcenie ze względu na skurcz materiału w zmiennych warunkach środowiskowych. Sztywna konstrukcja mechaniczna pozwala na osiągnięcie wysokich prędkości druku do 150 mm/s co znacząco skraca czas oczekiwania na poszczególne partie i zwiększa wydajność produkcyjną urządzenia.

Zastosowane w urządzeniu elementy i podzespoły renomowanych dostawców (np. technika liniowa dostarczana przez firmę MISUMI) pozwalają na wieloletnią bezawaryjną eksploatację. Wszystkie elementy podlegające okresowemu zużyciu (pasek zębaty, rolki napinające itp.) są łatwo wymienialne i dostępne jako części znamienne w serwisie producenta.

Łatwe w obsłudze oprogramowanie pozwala na efektywne przygotowywanie do wydruku różnych elementów nawet, jeśli każdy z nich będzie drukowany tylko w jednym egzemplarzu. Dzięki zastosowaniu naszej technologii będziecie Państwo w stanie skrócić proces projektowania i produkcji danego detalu z wielu dni do kilku godzin.

Jakie materiały polecamy?

Z użyciem ABS można wydrukować elementy funkcjonalne, które cechuje duża wytrzymałość oraz odporność na czynniki zewnętrzne. Jest ono idealne do produkowania urządzeń mających służyć przez wiele lat.

1 (2)

Poznaj pozostałe zastosowania

Druk 3D to prosty sposób na usprawnienie, wzbogacenie, a nawet zrewolucjonizowanie pracy w firmie. Świadczy o tym szeroki zakres możliwości drukarek. HBOT 3D umożliwia materializację projektów w szybki i prosty sposób.

Zastosowania

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!