Nauka i edukacja

Teacher Helping College Students Studying Plumbing

HBOT 3D dla nauki i edukacji

Realizując pracownię projektowania 3D w swojej uczelni lub szkole musisz pamiętać o zapewnieniu młodzieży możliwości materializacji zaprojektowanych przedmiotów. Przeniesienie wirtualnego projektu na „namacalną” materialną wersję bryły przestrzennej pozwala najlepiej ocenić młodym adeptom jakość swoich projektów. Planując w odpowiedni sposób zajęcia w formie współpracujących projektów możliwa jest na koniec weryfikacja pracy całej grupy zespołów poprzez złożenie zaprojektowanych wcześniej i wydrukowanych na drukarce 3D projektów w jeden wspólny model – np. silnika spalinowego. Dzięki temu uczestnicy zajęć będą mieli większą szansę rozpoznać i skorygować popełnione błędy oraz uzyskać satysfakcję ze stworzonego i wyprodukowanego modelu.

Zajęcia z projektowania i budowy modeli 3D można z powodzeniem dopasować do każdego wieku uczestników. Już na etapie przedszkolnym lub wczesnoszkolnym można wprowadzić elementy zabawy z wykorzystaniem programów do modelowania 3D i na koniec zajęć, dać dziecku do zabrania do domu wydrukowany model które samo wcześniej zaprojektowało.

Dlaczego nasza drukarka 3d?

HBOT 3D świetnie wpisuje się w zastosowania edukacyjne. Zamknięta komora z dużym polem roboczym zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i możliwość jednoczesnego druku modeli wielu użytkowników. Istnieje możliwość instalacji zabezpieczeń unieruchamiających drukarkę w przypadku otwarcia drzwiczek komory roboczej jak również podłączenie drukarki do zewnętrznego wyciągu wentylacyjnego – szczególnie ważne w przypadku pracy z dziećmi. Interfejs LAN pozwala na dołączenie drukarki do sieci lokalnej w pracowni lub laboratorium i efektywne współdzielenie pomiędzy wielu użytkowników. Proste oprogramowanie, duża szybkość pracy i wysoka niezawodność czyni z niej świetne narzędzie do profesjonalnego wykorzystania w nauce i edukacji.

Jakie materiały polecamy?

Do zastosowań edukacyjnych polecamy PLA. Tworzywo jest bezpieczne i biodegradowalne , a jego przetwarzanie nie wymaga wysokiej temperatury wytłaczania oraz podgrzewania stołu roboczego. PLA jest proste w druku i szczegółowo oddaje nawet najbardziej skomplikowane kształty. Do dyspozycji użytkowników pozostaje szeroka gama kolorystyczna, a dodatkowym atutem jest możliwość malowania tego tworzywa.

Przykładowe elementy wytworzone na naszej drukarce 3D wykorzystane dla nauki i edukacji

hbot_3dprint

t-rex-hbot3d

bones-hbot3d

1 (2)

Poznaj pozostałe zastosowania

Druk 3D to prosty sposób na usprawnienie, wzbogacenie, a nawet zrewolucjonizowanie pracy w firmie. Świadczy o tym szeroki zakres możliwości drukarek. HBOT 3D umożliwia materializację projektów w szybki i prosty sposób.

Zastosowania

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!