Materiały do drukarek 3D

Odpowiedni materiał do druku 3D jest gwarancją wytworzenia prototypu o najwyższej jakości.

PLA_roz

PLA

PLA to polilaktyd, czyli biodegradowalny polimer wykonany na bazie mączki kukurydzianej. Jest to tworzywo często stosowane w przemyśle druku 3D. Charakteryzuje się dużą twardością i wytrzymałością.

Więcej o materiale PLA

ABS

ABS-X

Następca bardzo popularnego ABS. Tworzywo sztuczne szeroko stosowane w przemyśle. Wykonywane są z niego obudowy komputerów, deski rozdzielcze samochodów i zabawki. Jest materiałem wytrzymałym i łatwym w obróbce.

Więcej o materiale ABS-X

HIPS

HIPS

Jest tworzywem o bardzo małym skurczu materiałowym. Świetnie sprawdza się podczas budowy wielkogabarytowych obiektów. Materiał zapewnia szczegółowe odwzorowanie detali i matowe wykończenie.

Więcej o materiale HIPS

H-GLASS

H-GLASS

Tworzywo odznaczające się dużą kohezją międzywarstwową oraz transparentnością, pozwalające na budowę modeli o znaczącej przezroczystości. Materiał ma niską chłonność wilgoci co pozwala na kontakt z żywnością.

Więcej o materiale H-GLASS

H-GLASS

PET-G

PET-G jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów dostosowanych do druku 3D. Tworzywo to jest stosowane w wielu aplikacjach funkcjonalnych gdzie duże znaczenie mają niska absorpcja wilgoci, sztywność oraz możliwość budowy wielkogabarytowych elementów przy zminimalizowanym skurczu materiałowym. Materiał PET-G jest świetnym rozwiązaniem w trakcie prototypowania w branży spożywczej.

Więcej o materiale PET-G

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!