FAQ


Jaki jest czas oczekiwania?

Nasze drukarki są produkowane na bieżąco na magazyn w związku z tym są dostępne od ręki w sklepie. Typowo drukarka jest pakowana i wysyłana następnego dnia roboczego po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie. W wyjątkowym przypadku gdyby liczba chętnych przekroczyła ilość sprzętu dostępnego na magazynie okres dostawy może się wydłużyć do ok. 8 tygodni.

Z jakich materiałów mogę korzystać?

Drukarka HBOT 3D może drukować ze wszystkich materiałów termoplastycznych do druku 3d o temperaturze topnienia nie przekraczającej 260°C takich jak: ABS. PLA, HIPS, FLEX.

Jak wygląda gwarancja?

Nasze produkty objęte są 12 miesięczną gwarancją producenta począwszy od daty sprzedaży. Aby skorzystać z gwarancji należy posiadać wypełnioną kartę gwarancyjną oraz kopię dowodu sprzedaży. Serwis centralny producenta zlokalizowany jest we Wrocławiu. W przypadku wystąpienia problemów należy skontaktować się z serwisem.  W przypadku konieczności naprawy w serwisie centralnym reklamowany produkt zostanie przesłany do i z naprawy na koszt producenta. Bardzo prosimy o zachowanie fabrycznego opakowania transportowego produktu przez okres trwania gwarancji.

Czy poradzę sobie w obsłudze urządzenia?

Obsługa druku 3D nie jest jeszcze tak prosta jak wydruk 2D na drukarkach biurowych jednakże korzystając z przygotowanego przez nas pakietu oprogramowania, instrukcji obsługi oraz interaktywnych tutoriali nawet początkujący użytkownik druku 3D jest w stanie szybko i sprawnie uzyskać satysfakcjonujące go wydruki. Dla wygody naszych klientów wprowadziliśmy Helpdesk gdzie za pośrednictwem maila lub telefonu można uzyskać poradę dotyczącą wydruków, wsparcie przy rozwiązywaniu problemów z obsługą drukarki lub oprogramowania. Pomoc z naszej strony (helpdesk) jest dostępna w dni robocze w godzinach 8 – 16.  Przez okres gwarancji dla naszych klientów wsparcie techniczne jest bezpłatne.

Jakie oprogramowanie jest potrzebne?

Oprogramowanie, które wspieramy to Cura, wersje 14.X i 15.X (dla starszych wersji urządzenia HBOT 3D 1.1) oraz Simplify3D (dla drukarki HBOT3D F300). W programach tych umożliwie jest załadowanie pliku modelu w formacie *.stl lub *.obj, spozycjonowanie wydruku na platformie roboczej, wybór materiału do druku 3D (ABS, PLA, inne), „pocięcie” modelu na warstwy, podgląd gotowego pliku z komendami sterującymi drukarką „G-Code” oraz załadowanie pliku na kartę SD drukarki.

Jaki format plików obsługuje drukarka?

Wydruki na drukarce HBOT 3D są możliwe z plików w formacie *.stl, *.obj, *.amf.

W jaki sposób mogę połączyć drukarkę z komputerem?

Drukarka HBOT 3D F300 może być podłączona z komputerem za pośrednictwem portu i kabla USB.

Czy drukarka musi być zawsze połączona z komputerem?

Nie, nasza drukarka 3D posiada własny sterownik mikroprocesorowy i po załadowaniu przygotowanych plików z wydrukami na kartę SD drukarki cały proces wydruku może być sterowany z lokalnego panelu sterującego HBOT 3D.

W jaki sposób można przesłać dane do naszego urządzenia?
Dla HBOT 3D 1.1: USB, mikroSD, LAN
Dla HBOT 3D F300: USB, SD
Czy posiadają Państwo oddział/wsparcie na terenie Warszawy?

Posiadamy solidnego partnera w Warszawie 3D Phoenix, w ramach swojej działalności prowadzą sklep stacjonarny oraz autoryzowany serwis naszych urządzeń.

Co obejmuje szkolenie przy odbiorze drukarki w siedzibie naszej firmy?

Przy odbiorze drukarki w siedzibie firmy szkolenie jest bezpłatne. Nasz pracownik z działu technicznego omówi zagadnienia technologii FDM, obsługi urządzenia, oprogramowania oraz właściwości materiałów, odpowie również na wszelkie pytania. Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby i na życzenie możemy poszerzyć zakres szkolenia.

Czym różni się HBOT 3D F300 od HBOT 3D 1.1?

HBOT 3D F300 to urządzenie posiadające szereg usprawnień technicznych oraz użytkowych:

- zmiany konstrukcyjne pozwalające przyśpieszyć pracę urządzenia oraz obsługę pomiędzy cyklami druku,

- półautomatyczny system kalibracji platformy roboczej o wysokiej dokładności,

- nowy firmware i software znacząco wpływające na jakość wydruków,

- nowa elektronika z udoskonalonym modułem sterowania,

- dotykowy panel LCD zapewniający kompleksową i intuicyjną obsługę urządzenia

- zautomatyzowana procedura wymiany/uzupełniania materiału w trakcie procesu,

- ułatwiona komunikacja (dodatkowy, wyprowadzony na front obudowy slot SD, łatwiejszy dostęp do portów USB i Ethernet)

– nowa głowica z dodaną możliwością łatwą wymianą dysz (również różne średnice do różnych zastosowań), nie wymagającą ponownej kalibracji platformy roboczej (dzięki bezpośredniemu pomiarowi odległości dyszy od platformy roboczej)

- nowoczesny i intuicyjny design ułatwiający pracę z urządzeniem

Jak zgłosić awarię drukarki?

Awarię drukarki zgłosić można na dwa sposoby:

  • Mailowo na adres: serwis@hbot3d.com
  • telefonicznie pod numerem telefonu: +48 71 727 62 04

Do zgłoszenia serwisowego w formie mailowej lub telefonicznej prosimy przygotować NUMER SERYJNY DRUKARKI, której dotyczy zgłoszenie.

Dział serwisu jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku w godz. 8:00 – 16:00

Pilne sprawy poza godzinami pracy prosimy kierować drogą mailową.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!