HBOT 3D F300

Drukarka HBOT 3D F300 to najnowszy produkt firmy 3D Printers do wytwarzania przyrostowego w technologii FDM, przeznaczony dla zastosowań profesjonalnych, charakteryzujący się dużą przestrzenią roboczą o wymiarach 300 x 300 x 300 mm. Nowa maszyna jest podsumowaniem ostatnich 2 lat doświadczeń w produkcji drukarek 3D, uwzględniono w niej uwagi zebrane od użytkowników poprzedniego modelu HBOT 3D, który okazał się bardzo udaną konstrukcją, a której ostatnie sztuki są jeszcze dostępne w atrakcyjnej cenie. Jak ocenił Robert Jaskółka z firmy ABC Data S.A. “HBOT 3D firmy 3D Printers jest jedną z najlepszych drukarek profesjonalnych zaprojektowanych i produkowanych w Polsce dlatego chcemy proponować ją naszym Klientom.” Arkadiusz Śpiewak, prezes 3D Printers, tak mówi natomiast o najnowszym produkcie firmy “Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy i pewni, że nowa odsłona HBOTa 3D F300 spełni wszystkie oczekiwania Klientów. Odbiorcy profesjonalni, którym w głównej mierze dedykujemy swoje rozwiązania, są wymagający i aby sprostać ich oczekiwaniom należało odpowiednio podejść do rozwoju nowego produktu uwzględniając ich rzeczywiste potrzeby. Od lat jesteśmy w stałym kontakcie z Klientami co pozwala nam na ścisłą współpracę i realizację konkretnych potrzeb. Chcąc się rozwijać stajemy na wysokości zadania i wchodzimy z nowym produktem, umożliwiającym budowę modeli o jeszcze wyższej jakości, w poszerzonej gamie materiałowej przy jednoczesnym zwiększeniu niezawodności pracy. Przy okazji dodaliśmy szereg funkcjonalności automatyzujących czynności związane z obsługą drukarki. Wierzymy, że dzięki podejściu bazującym na rozpoznaniu rzeczywistych potrzeb użytkowników jesteśmy w stanie sprostać ich wymaganiom, czyniąc nasze drukarki 3D rozwiązaniami kierowanymi do grona specjalistów.”

Rozwój

Posiadamy świetnie rozwinięty łańcuch dostaw i sieć podwykonawców, które gwarantują stabilną produkcję, jak również łatwość jej szybkiego przeskalowania. W ubiegłym roku skupiliśmy się na nowym produkcie i wypracowaniu strategii działania. W roku 2016 firma bardzo dynamicznie buduje swoją pozycję nastawiając się głównie na rynki międzynarodowe. Obecnie zawieramy umowy głównie z dystrybutorami z Europy, planujemy swą obecność na największych targach w Europie. Firma prężnie się rozwija, a co za tym idzie przybywa nowych ludzi, przechodzimy reorganizację która już przełożyła się na wzrost obrotów firmy, a rynek jest ogromny. Na świecie sprzedaje się rocznie ponad 200 tys. drukarek 3D o wartości 1,6 mld dolarów – szacuje Deloitte. Duży udział mają w tym polskie firmy bo około 6-10% (Europa). W ciągu 5 lat rynek wzrośnie 3.5 krotnie. Obserwujemy ogromny wzrost rynku usług związanych z drukiem 3D, wraz z coraz większą liczbą zastosowań codziennie powstają nowe materiały, z których można drukować. 90% przepływu finansowego związanego z drukiem 3D to jednak branże profesjonalne. Zwracamy uwagę na to, że większość maszyn do druku 3D to obecnie urządzenia typu desktop, kierowane do użytkowników indywidualnych. Jeżeli 90% obrotu finansowego w branży druku 3D generowane jest w obszarze rozwiązań profesjonalnych, a nowi producenci drukarek skupiają się na urządzeniach dla konsumentów indywidualnych to widać tu bardzo wyraźną odwrotność proporcji. Mimo tego rynek urządzeń klasy Basic przez ostatnie kilka lat rozwijał się bardzo dynamicznie, choć przewidujemy, że ta dynamika będzie spadała w najbliższej przyszłości. 3D Printers celując w półkę rozwiązań profesjonalnych ma szansę zaistnieć jako producent urządzeń wysokiej klasy przy zapewnieniu dużo niższego progu finansowego związanego z nabyciem takich systemów. Mamy wiele ciekawych rozwiązań i projektów, które chcemy wprowadzić i rozwijać w najbliższej przyszłości. Cieszymy się z faktu, że firmy takie jak ZMorph, MonkeyFab, VShaper czy DDDBot korzystają z elektroniki Sunbeam naszej produkcji – potwierdza to najwyższą jakość projektowanej przez nas elektroniki a nam daje wiele satysfakcji. Rynek drukarek 3D rozwija się dynamicznie, a Polska postrzegana jest w świecie jako poważny gracz w tej branży. To wpływa pozytywnie na wizerunek i rozpoznawalność wszystkich firm pochodzących z naszego kraju.

W roku 2014 ju z pierwszy model HBOTa 3D zajął II miejsce w wyścigu o tytuł NAJLEPSZEJ POLSKIEJ DRUKARKI 3D w plebiscycie branżowym CD3D. W 2016 roku, przy prezentacji nowego prototypu F300 podczas targów Dni Druku 3D, drukarka HBOT 3D F300 zdobyła uznanie w oczach Klientów oraz specjalistów druku 3D w Polsce. Drukarka zostanie wprowadzona na rynek w maju 2016 roku, można ją już zamówić w przedsprzedaży.

Polska jakość

Drukarka HBOT 3D F300 w całości produkowana jest w Polsce co gwarantuje jej wysoką jakość i solidnie wykonanie, zbudowana została na podzespołach renomowanych producentów. Wszystkie elementy konstrukcyjne wykonane zostały z aluminium co zapewnia dużą sztywność urządzenia i przekłada się na większą precyzję wydruków. Własny zespół R&D zlokalizowany we Wrocławiu dba o ciągły rozwój urządzenia i jego oprogramowania oraz testuje i sukcesywnie wprowadza do oferty nowe materiały do druku 3D. Drukarka posiada deklaracje CE i spełnia normy dyrektyw 2004/108/WE oraz 2006/95/WE, jest przystosowana do pracy ciągłej, została przetestowana pod kątem procesu druku trwającego nawet kilka dni, zapewnia wysoką prędkość pracy, dokładność pozycjonowania głowicy i powtarzalność wydruków przy intensywnym użytkowaniu. Drukarka korzysta z autorskiej, najnowszej elektroniki Sunbeam 3.0 oraz uznanego oprogramowania Simplify 3D, może pracować samodzielnie bez połączenia z komputerem poprzez przechowywanie plików do wydruku na łatwo dostępnej karcie SD lub może być sterowana zdalnie za pośrednictwem portu USB lub Ethernet. Dzięki zamkniętej komorze roboczej gwarantującej stabilne warunki termiczne oraz stołowi grzejnemu o mocy 300 W, możliwe jest zachowanie większej precyzji wymiarowej i drukowanie dużych gabarytowo obiektów, zmniejszając jednocześnie prawdopodobieństwo pęknięcia, rozwarstwienia i odkształcenia wydruków przy doborze odpowiednich materiałów. Dzięki zastosowanym technologiom oraz autorskim rozwiązaniom, drukarka ta umożliwia druk bardzo precyzyjnych modeli 3D. HBOT 3D F300 może drukować dowolnym materiałem termoplastycznym o temperaturze topnienia do 260°C. Dajemy użytkownikom dostęp do bogatej gamy sprawdzonych filamentów, którą stale poszerzamy, obecnie można wykorzystać takie materiały jak PLA, ABS, M-ABS, HIPS, WOOD, PET-G, GLASS, TPU a w trakcie wdrożenia są ASA, PET-Carbon, Iglidur czy POM. Dzięki kontroli jakości i dostosowaniu parametrów pracy maszyny do oferowanych materiałów, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość wydruków.

Nowe funkcjonalności i rozwiązania w HBOT 3D F300

Model F300 wyróżnia nowoczesny, industrialny design lecz najważniejsze zmiany zostały wprowadzone w celu podniesienia jakości druku oraz komfortu pracy użytkownika. Zastosowano najnowszą elektronikę Sunbeam 3.0 z udoskonalonym modułem sterowania, firmware oraz zmiany konstrukcyjne przyspieszające pracę i obsługę drukarki pomiędzy cyklami druku, dodano także półautomatyczny system kalibracji platformy roboczej o wysokiej dokładności, a także od nowa zaprojektowaliśmy stół roboczy wykonany z aluminium i szkła borowo-krzemowego pokrytego folią kaptonową, co zapewnia odpowiednią adhezję budowanych obiektów oraz lepszą tolerancję wymiarową. Na uwagę zasługuje również nowy dotykowy panel LCD zapewniający intuicyjną obsługę, możliwość uzupełniania lub zmiany materiału w trakcie procesu, ułatwiona komunikacja (dodatkowy slot SD, łatwiejszy dostęp do portów USB i Ethernet), nowa konstrukcja inteligentnego ekstrudera z dodaną możliwością wymiany dysz (o średnicy od 0.2 mm do 1 mm). Do każdej maszyny dołączone jest najnowsze oprogramowanie Simplify 3D w cenie urządzenia. Oprogramowanie Simplify 3D wraz z opracowanymi profilami parametrów dostosowanych do materiałów HBOT 3D, pozwala na budowę modeli o wysokiej jakości. Dotyczy to szczególnie powierzchni wymagających podparcia podczas budowy obiektu fizycznego.

Wsparcie

Do obsługi drukarki HBOT 3D F300 nie są potrzebne wysokie umiejętności techniczne. Dzięki temu każdy może szybko nauczyć się wykorzystywać drukarkę 3D by materializować projekty. Przy osobistym odbiorze drukarki gwarantujemy bezpłatne szkolenie, które otrzymuje każdy Klient w siedzibie firmy. Niebawem rozpoczynamy dodatkowo projekt “Akademia HBOT 3D” czyli seria artykułów, filmów instruktażowych oraz studiów przypadków by zaprezentować szeroki wachlarz możliwości naszej maszyny. Akademia będzie praktyczną bazą wiedzy o technologii druku 3D i jej możliwościach, zaprezentujemy na konkretnych przykładach sposoby wykorzystania urządzenia przy zastosowaniu konkretnych materiałów. Rynek wciąż wymaga edukacji w kierunku zrozumienia technologii druku 3D. Budując solidną bazę wiedzy będziemy edukować i przekonywać Klientów do wykorzystania naszych urządzeń w rozwoju swoich własnych biznesów. Każdą drukarkę 3D Printers dostarczamy jako złożone, przetestowane i skalibrowane urządzenie, gotowe do użytku natychmiast po wyciągnięciu z pudełka. Wszystkie maszyny objęte są 24 miesięczna gwarancją producenta.

Użytkownicy

Głównym odbiorcą systemów wytwarzania przyrostowego jest przemysł. Druk 3D w technologii FDM idealnie uzupełnia obecne dotychczas technologie prototypowania odpowiadając na potrzebę produkcji małoseryjnej i indywidualnie dostosowanych produktów. W branży obserwujemy głównie innowacje polegające na ulepszaniu istniejących rozwiązań, a pojawiające się sporadycznie nowe techniki uzupełniają spektrum możliwości nie konkurując jednak z istniejącymi technologiami. Drukarka HBOT 3D F300 przeznaczona jest dla szerokiej grupy użytkowników, wyspecjalizowanych biur R&D, zakładów produkcyjnych, pracowni architektonicznych, projektowych, artystycznych oraz designerów czy placówek oświatowych. Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorstw i firm związanych z wytwarzaniem oraz wdrażaniem nowych produktów na rynek zaopatruje swoje laboratoria oraz zespoły prototypowania w drukarki 3D. Firma 3D Printers od początku swojej działalności aspiruje do zajęcia znaczącego miejsca wśród dostawców rozwiązań dla odbiorców profesjonalnych, firm zajmujących się ogólnie pojętym wytwarzaniem. To tam na etapie projektowania modeli koncepcyjnych i prototypowych wykorzystuje się technologie tzw. druku 3D, które pozwalają na drastyczne obniżenie kosztów wprowadzenia produktów na rynek. Należy podkreślić, że odbiorcy z branż wytwórczych to zdecydowana większość naszych Klientów. Druk 3D wypełnia również sporą lukę ekonomiczną w rozwiązaniach przeznaczonych do produkcji jednostkowej lub krótkoseryjnej. Średni koszt pracy drukarki 3D w czasie jednej godziny to jedyne 2,50 zł. Materiały do niej są dostępne w cenie od 120 zł netto za kilogram.

Dbając o wygodę naszych Klientów 3D Printers podpisało umowę o współpracy z Europejskim Funduszem Leasingowym S.A., na mocy której klienci pragnący stać się użytkownikami HBOTa, mogą uzyskać pożyczkę na jego zakup na preferencyjnych warunkach lub wziąć go w leasing. Umowy podpisywane są w siedzibie Klienta, a decyzja o przyznaniu finansowania zapada w ciągu godziny. Szczegóły warunków można znaleźć na naszych stronach.

Kontakt dla mediów

Tel. stacjonarny +48 71 727 62 05

marketing@hbot3d.com

Materiały do pobrania

Pobierz logotypy i zdjęcia


Napisali o nas


3ders_logo

Materialination logo

tvpinfo_logo

cd3d-logo

forsal

logo-media-projekt-ewa

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!